Nabídka masáží

 

Sportovní   *   Relaxační   *  Reflexní

Manuální lymfodrenáž  *  Havajská masáž Lomi Lomi

Dornova metoda  *   Breussova masáž

Energetické harmonizování těla šamanským bubnem

Masáž horkými lávovými kameny (Hot-Stones) 

Masáž obličeje

 

 

 **************************************

 

 Masáž horkými lávovými kameny – HOT STONES

Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. S použitím harmonie masážních technik a horkých kamenů dochází k hluboké relaxaci, což činí z tohoto druhu masáže opravdový zážitek. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda a krční páteř. Pomáhá též s léčbou revmatismu, křečí, stresu, nespavosti, bolestí hlavy a lymfatického oběhu.

 

Masáž se provádí zahřátými kameny, kdy jejich tlak umožňuje teplu proniknout hlouběji do svalů či kloubu. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-40 °C.

 

Technika masáže je samozřejmě důležitá. Jde převážně o relaxační metodu vycházející z čínského učení o energetických drahách v lidském těle – meridiánech. Masírování horkými kameny je šetrnější než klasická masáž. Hlavním účelem celé masáže je hluboké uvolnění, odbourání stresu.

Účinek masáže na sobě můžete sledovat ještě několik dní po masáži, protože se při ní používají špičkové oleje, kameny nejvyšší kvality a jsou do ní zařazeny prvky z Havajské masáže.

 

Tato masáž léčí:

-          záněty kloubů

-          uleví svalovému napětí

-          zmírňuje svalovou křeč

-          podporuje rychlejší hojení namožených či natažených

           svalů

-          přináší psychickou úlevu při stresu, úzkosti, neklidu

-          umožňuje hlubší a lehčí dýchání

-          zvyšuje srdeční činnost, roztažení cév a kapilár

-          zvyšuje imunitu

-          pomáhá při léčbě nervového systému

-          pomáhá v předmenstruačním syndromu

-          teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus

 

DORNOVA  METODA – jemné ošetření obratlů, kloubů a zad

Tato metoda pochází z Německa, její autor Dieter Dorn si sám poškodil páteř při zvedání těžkého břemene. Navštívil sedláka –léčitele, který mu tímto jednoduchým způsobem pomohl. Svými mimořádnými pozorovacími schopnostmi se panu Dornovi podařilo vytvořit velmi jemnou léčící a přitom velmi účinnou metodu, které pomáhá při téměř všech problémech zad a kloubů. Metodu zdokonalil a začal ji rozšiřovat dál. Je užívána již 30 let v západních zemích a dokonce i v Africe.

 

Dieter Dorn nalezl jedinečný způsob, jak jemně korigovat vysunuté obratle-vrátit je na milimetr přesně na jejich správné místo. Po terapii se vyrovná statika těla, mizí mimo jiné bolesti hlavy, srdeční arytmie, šumění v uších, potíže s čelistmi a polykáním, odstraní se brnění rukou a nohou. Může být použita k léčení onemocnění, která přímo nebo nepřímo souvisí s páteří (problémové oblasti-kratší noha, pánevní oblast, kyčelní klouby, kolena, kotníky, ramena).

 

Pracuje se s klientem jak ve stoji, v sedě, i v leže. Od klienta se vyžaduje aktivní pohyb při spolupráci s terapeutem. Při kývavém pohybu nohou či rukou, se uvolňuje svalstvo v páteřní oblasti (neinvazně) a bez bolesti se ošetřují a uvolňují zablokovaná místa. Nejedná se o chiropraxi, při které se napravuje páteř trhnutím, což bývá velmi bolestivé a navíc může způsobit natažení svalu, zablokování energetických drah.

 

Při terapii se uvolňují nejen fyzické, ale i psychické bloky, tak že tato metoda může být považována jako celostní metoda, která působí i na příčiny nemocí. Po této terapii ustoupí nejen bolest, ale také se pročistí energetické dráhy těla, kterými začne lépe proudit energie. Začnou se čistit klouby od přebytečných solí a nečistot. Je potřeba pít hodně vody, aby se toxiny dobře dostávaly a vyplavovaly z těla ven. To je jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Terapeut nabízí kleintovi jednoduchá speciální cvičení, s jejíž pomocí si může sám udržovat své tělo ve správné poloze a předcházet tak potížím. Terapii je vhodné doplnit Breussovou masáží zad.

 

BREUSSOVA  MASÁŽ – masáž meziobratlových plotének.

Jde o velmi jemnou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990) rakouského léčitele a lidového experta medicíny, známého v Čechách 42-denní léčebnou kúrou proti rakovině.

 

Mnohé problémy páteře jsou bolestmi meziobratlových plotének, ústřel atd., se mohou spojením Dornovy metody a této masáže zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit.Breussova masáž je velmi jemnou energetickou masáží, při které se pracuje na akupresurních bodech, čakrách a s meridiánem močového měchýře. Dochází při ní k uvolnění tlaku na ploténky, k uklidnění a příjemnému uvolnění fyzickému i psychickému.

 

Z energetického hlediska slouží páteř jako hlavní energetický kanál, kterým proudí životní energie do čaker, celého těla, do všech orgánů a buněk a dále přes mozek do našeho vědomí.

Každá bolest nás upozorňuje na to, že se v těle cosi děje, co je potřeba opravit.

Nejedná se vždy jen o špatné pohybové návyky, ale velice často také o naše myšlení, které není v souladu s životními a vesmírnými zákony.

 

Breussova masáž je výchozím bodem regenerace podvyživených plotének a je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zvlášť v oblasti kosti křížové. Dokáže uvolnit a řešit duševní, energetické a tělesné blokády velmi citlivým způsobem. K poskytnutí masáže postačí pouze pohodlné lehátko, vlastní ruce, hedvábný papír a speciální bylinný olej.

 

REFLEXNÍ MASÁŽ

Reflexní masáž chodidel má velmi hlubokou tradici léčby. Teoretickým základem reflexní masáže je nauka o tělesných meridiánech neboli energetických drahách, které propojují chodidla se všemi tělesnými orgány. Navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu a je to příjemný a jemný způsob léčby celé řady potíží. Reflexologie může hrát důležitou roli v dosažení a udržení lepšího zdravotního stavu a pohody a navodit tělesnou a duševní harmonii. Reflexní masáž je vhodná i tehdy, když nelze masírovat přímo postižený orgán. Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celý organismus. Hlazením a mačkáním bodů na chodidle ovlivňujeme pohybový aparát i vnitřní orgány, které jsou jinak nepřístupné. Na plosce nohy jde velmi dobře a spolehlivě najít problematická místa na lidském těle.

Mně se velmi se osvědčuje kombinace reflexní terapie s masáží. Reflexní terapií uvolníme šíji, páteř a záda a pak pokračujeme reflexní masáží chodidel. Tato kombinace je vhodná zejména u bolestí zad. Všechny orgány mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle, stejně tak se dá na chodidle namasírovat celá páteř. Reflexní plošky na chodidle se ovlivňují tlakem prstů, v případě intenzivní bolestivosti hlazením. Ploška při zmáčknutí okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu zvýšenou citlivostí nebo přímo bolestí. Pokud zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné
reflexní plošky. Reflexní masáž plosky nohy lze využívat jako preventivní i léčebnou metodu.

 

Tato masáž pomáhá:

- aktivuje, stimuluje a povzbuzuje činnost vnitřních orgánů

- celkově harmonizuje tělo

- navodit hluboké uvolnění a bv tomto stavu má tělo příležitost léčit samo sebe účinněji fungovat

- dalšími pozitivními účinky je zmírnění působení stresu

- zlepšuje krevní oběh

- očišťuje tělo od toxinů a nečistot

- posiluje nervovou soustavu

- revitalizuje energie

 

  MANUÁLNÍ  LYMFODRENÁŽ

Vedle krevního oběhu máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro odstranění těchto látek z tělních tkání. Jeho zablokování vede k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoku tzv. lymfedému. Manuální lymfodrenáž je proces, kterým se uvádí lymfa do chodu – provádí se speciálními hmaty, kdy se hýbe pouze podkožím, drenážují se uzliny např. v oblasti třísel, podpaží, nadklíčku atd. Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. Nejprve se uvolní lymfatická centra na břiše v podpaží a tříslech a pak se postupuje na končetinách hladivým krouživým pohybem. Nebo se pracuje na problémových místech. Během masáže se lymfatická centra uvolňují několikrát.

Jak účinkuje:

- dochází k vyprazdňování tukových buněk

- pravidelně prováděná zvyšuje obranyschopnost

- urychluje vstřebávání hematomů

- uvolnění, relaxace organismu

- užívá se k terapii otoků

- zlepšuje průtok lymfy tkáněmi

- napomáhá rychlejšímu odplavování toxinů z těla

 - je velice vhodná je před operačními zákroky a po operacích

 - podporuje regeneraci pokožky

- je dobrou prevencí vzniku varixů, žilních zánětů

- odstraní napětí a pocit plnosti v končetinách

- je doporučována před a po liposukci

 

Dobře provedená lymfodrenáž vede ke zlepšení cirkulace a zlepšenému odtoku lymfy v končetinách, vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, stejně tak ke zlepšení prokrvení a výživy.

 

Kdy je vhodná:

- žilní a lymfatické otoky (krom otoků ledvinového, srdečního původu a jaterních

   onemocnění)

- postoperační a posttraumatické stavy

- bércový vřed

- akné

- spastické a chabé parézy u různých neurologický chorob

- obezita, lipedém

- poruchy čití při omrzlinách

- paréza nervu facialis

- migréna

- chronická polyartthritis

- coxarthrosis

- morbus bechtěrev

- sportovní medicína

- kosmetika (celulitida)

 

Kdy je nevhodná:

- nádorové onemocnění, které není v remisi (akutní)

- akutní bakteriální nebo virové onemocnění ( erysipel),

   hnisavá rána 

 


SPORTOVNĚ – REKONDIČNÍ  MASÁŽE

Tato masáž je vhodná pro amatérské i profesionální sportovce. Patří mezi razantněji prováděnou mechanickou masáž před nebo po sportovním výkonu, s cílem zlepšit nebo udržet tělesnou kondici. Pozitivně ovlivňuje flexibilitu svalů a šlach a tak napomáhá k dosažení maximálních výkonů a brání natažení svalstva při sportu. Má za úkol připravit a prohřát svaly pro sportovní výkon. Masáž se provádí rychle a silou, tím se aktivují svalové skupiny ke sportovnímu výkonu. Může být mírně bolestivá. Po sportovním výkonu napomáhá tato masáž uvolnění svalového napětí, případných namoženin, pohmožděnin. Provádí se na celém těle nebo částech těla. Je vhodné ji v případě potřeby zkombinovat s rexlexní terapií.

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Je jedním z úžasných prostředků jak unavenému organismu ulevit a pomoci. Napomáhá ke zklidnění organismu, přináší hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu. Provádím ji jemnými dotyky a tahy, jejím nezbytným doplňkem je příjemná uklidňující hudba a vůně z vonných olejů. Olej na masáž si vyberete vy sami. Tuto masáž je vhodné zkombinovat s energetickým harmonizováním organismu, které napomůže k celkovému uvolnění a duševní pohodě. Harmonizování provádím na závěr masáže, vrací tělo i duši zpět do jejich přirozené rovnováhy.

 

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI

Havajská masáž Lomi Lomi je kouzelným smyslovým zážitkem a právem se považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou. Jejím tajemstvím je neobvyklá technika, při které by měl pohyb vycházet z pohybů vln na moři – jako pomalý příliv a odliv mořské vody. Rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby a krásně vonících aromaterapeutických olejů, vyvolávají a umocňují hluboký terapeutický a relaxační účinek, který přetrvává ještě dlouho po masáži. Při masáži se odstraní napětí, odbourá stres a nabije se tělo i duše pozitivní energií. Klient se tak snadno může odpoutat od každodenní reality a soustředit se na sebe a na svou relaxaci. Díky svým relaxačním a terapeutickým účinkům patří tato masáž mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku.

Masáž je někdy nazývána „Milující ruce“, protože využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím, lokty a dlaněmi, s využitím váhy a těžiště těla maséra. Někteří lidé pocit z masáže popisují jako jemné vlny přecházející přes tělo. Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. Například jedna paže nebo dlaň pracuje na rameni a druhá dlaň pracuje na protilehlém kyčli. To pomáhá klientovi se zcela uvolnit, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředit na dvě odlišné partie najednou. Pokud se nepracuje na izolovaných částech těla, tak je dosaženo hlubokého pocitu rovnováhy a harmonie. Havajská masáž má pomoci nejen klientovi, ale i masérovi samotnému šetřit jeho sílu a energii, proto je u ní velice důležitý i pohyb nohou maséra. Původně totiž havajská masáž vznikla z havajského tance HULA (posvátný tanec).

 

Kdy je vhodná:
- při přepracovanosti a nesoustředěnosti
- častých bolestech celého organismu
- při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení
- vnitřní nerovnováze a nervozitě
- podráždění a nervozitě

 

Účinky masáže:
- odstraňuje fyzickou i psychickou únavu

- stimuluje krevní  oběh a lymfatický systém
- prokrvuje celý organismus
- odstraňuje velké množství fyzických, mentálních a energetických blokád
- detoxikuje organismus
- hluboká relaxace harmonizuje organismus
- odstraňuje napětí ve svalech
- zvyšuje pohybové schopnosti

- uvolňuje kloubní spojení
- zlepšuje neurologické problémy a imunitní systém
- umocňuje pocity klidu a pohody